Jacek Szatański
ur. 05.071969 w Kołbieli
operator filmowy i telewizyjny, realizator dźwięku i producent filmowy, absolwent Zaocznego Wyższego Zawodowego Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Zaczynał pracę jako dźwiękowiec w wielu produkcjach dokumentalnych i fabularnych, był mi. asystentem dźwiękowym przy produkcji filmu „Wielki tydzień” A. Wajdy oraz realizatorem dźwięku na planie serialu „Ekstradycja 3”. Jako operator kamery pracował przy produkcji takich seriali jak „Czas honoru”, „Wydział zabójstw” czy „Barwy szczęścia” gdzie jest autorem zdjęć od pierwszego odcinka do dziś. Odpowiadał również za zdjęcia do wielu filmów dokumentalnych i fabularnych mi. za zdjęcia do filmu „Dzieci Adama” czy „Izrael zaczął się w Polsce” i za kilka odcinków serialu „Na sygnale”. Był pomysłodawcą, autorem zdjęć i producentem etiudy szkolnej Olgi Chajdas „3 x Miłość”, która zdobyła w 2016 r. nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na festiwalu California Women’s Film Festival i Grand Prix Short Film Festival w Dublinie. W swoim bogatym dorobku Jacek Szatański ma również scenariusze do takich produkcji dokumentalnych jak „Wyjechani” i „Góry ludzi z charakterem” czy nawet epizod aktorski w serialu „Ranczo”. Na co dzień współpracuje z Telewizją Polską, często z redakcja sportową przy relacjach z dużych imprez.
Jacek Szatański urodził się w Kołbieli.
Fot. - Jacek Szatański- www.facebook.com/wildmouseprod
Rafał Jackiewicz
ur. 17.02.1977 w Mińsku Mazowieckim
polski bokser wagi półśredniej i kickbokser. W latach 1993 – 2003 był jednym z najlepszych zawodników mistrzostw Polski w All Style Karate i kickboxingu wielokrotnie stając na podium w formułach Light Contact i Full Contact, był też członkiem Polskiej Kadry Light Contact, Ful Contact zdobywając w 1996 r. 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Light Contact, wygrywając Puchar Świata w Light Contact w 1997 r. i wygrywając w 2001 r. Puchar Świata Full Contact. Swoją karierę w boksie zawodowym rozpoczął w 2001 r. i od tamtej pory stoczył już ponad 70 walk mi. w 2006 r. z Joelem Sebastianem Mayo zdobywając mistrzowskie pasy federacji Boxing Council International i federacji IBC, w 2008 r. pokonując Jacksona Osei Bonsu i zdobywając mistrzowski pas European Boxing Union (zawodowe mistrzostwo Europy), w 2010 r. z Janem Zaveckiem jako pretendent do tytułu Mistrza Świata federacji IBF (12 rund, nieznaczna przegrana na punkty). W ostatnich latach oprócz zawodowego boksu Jackiewicz próbował również swoich sił w MMA i K1, na razie bez dużych sukcesów. Od kilku lat organizuje cieszące się już sporą popularnością turnieje White Collar Boxing dla amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w tym trudnym sporcie. Niedawno na rynek trafiły również napoje energetyzujące sygnowane jego nazwiskiem. Obecnie Jackiewicz mieszka w Mińsku Mazowieckim gdzie w chwilach wolnych od zajęć sportowych pomaga żonie w prowadzonym przez nią przedszkolu.
Rafał Jackiewicz przeprowadził się do Kołbieli jako nastolatek. Przez kilka lat grał w piłkę nożną w drużynie Sokoła Kołbiel. Tutaj dorastał i nadal ma tu wielu przyjaciół. W jego biografii „Życie na ostrzu noża” spory fragment opowiada o tym właśnie okresie.
Fot. - Rafał Jackiewicz podczas wywiadu z Betsson Polska, www.youtube.com/watch?v=49bPeqqEUTs